AFFOGATO TARİFİ

Gönderim tarihi illy barista

Yazın en sevilen lezzetlerinden biri olan dondurmayı kahve ile birleştirmeyi hiç denediniz mi? Affogato tarifi dondurma serinliğini kahve ile birlikte tamamlayacağınız, yaz aylarında vazgeçilmeziniz olacak bir lezzet sunar! Tarifi uygulamak ise oldukça pratik, ihtiyacınız olan malzemeler ise sadece lezzetli bir vanilyalı dondurma ve eşsiz illy espresso!

Affogato tarifini uygulamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 

  • 20-25 ml illy espresso hazırlayın.

 

  • büyük bir bardak yada kaseye bir top (yaklaşık 40gr) dondurma yerleştirin, 

 

  • illy espressoyu (soğumasını beklemeden) dondurma üzerine dökün.

 

  • yanında bir tatlı kaşığı ile servis edin.

 

  • dilerseniz üzerine karamel, çikolata sosu ekleyebilir ya da kremşanti ve/ya rendelenmiş çikolata ile süsleyebilirsiniz.

 

 

 

 

Bu lezzetli affogato tarifini oranları iki kat artırarak da hazırlayabilirsiniz, çünkü çok seveceksiniz! Vanilyalı dondurma yerine farklı aromalı dondurmaları da deneyebilirsiniz.

 

Servisi özel tasarım freddo bardakları ile yapmak için aksesuar kategorisini inceleyebilirsiniz. Her seferinde mükemmel espresso elde etmek için ise illy'nin kapsüllü makinelerini keşfedin!


Bu gönderiyi paylaş← Önceki Kayıt

İlly dünya çapında en çok tercih edilen kahve markası konumundadır; 9 farklı yöreden toplanan kahve çekirdeklerinin her hasat dönemi yeniden düzenlenen oranlar ile karıştırıldığı özel formülü ile her içimde aynı lezzeti sunan benzersiz harmana sahiptir; her fincanda sunduğu deneyim lezzetin ötesinde kültür ve sanatı da bir araya getirerek tüm duyulara hitap eden çok yönlü bir kahve deneyimi sunar.