Sıkça sorulan sorular

 

Soru: Ürünlerin teslimat süresi ne kadardır?

Cevap: Ürünler, siparişiniz bize ulaştıktan sonra en geç 2 iş günü içerisinde işleme alınarak kargoya verilir. İçecek grubu yalnızca İstanbul içinde bizim tarafımızdan teslim edilmektedir, genellikle haftada 1 gün (Salı) teslimat yapılmaktadır.

Soru: Ürünlerde kargo ücreti ne kadardır?

Cevap: Kargo ücreti KDV dahil 15,00 TL olarak bütün siparişlere eklenmektedir. Su-soda grubu ürünler kargo ile gönderilemediğinden, İstanbul dışına içecek siparişi kabul edememekteyiz. İstanbul içinde genellikle haftada 1 gün (Salı) teslimata çıkmaktayız.

Soru: Neden sadece illy marka kahve satılmaktadır?

Cevap: illy.barista.com.tr, illy Türkiye distribütörlüğünün ev ve ofis kanalı yetkili bayisidir.

Soru: Makinelerin garanti süresi ne kadardır?

Cevap: 1 yıla kadar makine değişimi, 1 yıldan sonra ise parça değişimi garantisi vardır. Garanti için makinelerin faturası ve kolisi saklanmalıdır. Herhangi bir arıza durumunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Soru: Makine iade şartları nelerdir?

Cevap: Makine çalışır durumda olursa 15 gün içerisinde faturası ve kolisi ile iade alınabilir. Sıfır alınan makinelerde ilk 15 gün içinde arıza olursa bire bir değişim de sağlanabilir.

Soru: F.Francis marka makinelere farklı marka kapsül ve kahve koyulabilir mi?

Cevap: Hayır. Makineler sadece kendi kapsülleriyle çalışmaktadır. Diğer marka kapsüllerle uyumlu değildir.

Soru: F.Francis marka makinelerde kaç çeşit kahve yapılabilir?

Cevap: illy kapsülleri içinde sadece öğütülmüş kahve bulunmaktadır, kapsüllerden sadece espresso veya lungo kahve alabilirsiniz. Kapsüllü makine içinde buhar çubuğu aparatı (steamer) bulunuyor ise sıvı (taze) sütü köpürtüp ısıtarak kapsülden aldığınız espresso üzerine ekleyerek süt bazlı kahve çeşitlerini yapabilirsiniz.

Soru: 1 adet kapsülden kaç fincan kahve alınabilir?

Cevap: Makineye attığınız her 1 kapsülden sadece 1 fincan (Single espresso 20-25ml aralığında) kahve alabilirsiniz. Bu miktar yaklaşık türk kahvesi fincanının yarısına denk gelmektedir. Lungo kapsüllerden otomatik olarak bu miktarın yaklaşık 2 katı kahve alınmaktadır. 

Soru: Hesap bilgileriniz nedir?

Cevap: 

2F GIDA PAZARLAMA İTHALAT İHRACAT SANAYİ TİC. LTD. ŞTİ.
GARANTİ BANKASI
FULYA ŞUBE
HESAP NUMARASI: 537 / 6298259
IBAN: TR66 0006 2000 5370 0006 2982 59