Kahve Tarifleri

AFFOGATO TARİFİ

Gönderim tarihi illy barista

AFFOGATO TARİFİ

Yazın en sevilen lezzetlerinden biri olan dondurmayı kahve ile birleştirmeyi hiç denediniz mi? Affogato tarifi dondurma serinliğini kahve ile birlikte tamamlayacağınız, yaz aylarında vazgeçilmeziniz olacak bir lezzet sunar! Tarifi uygulamak ise oldukça pratik, ihtiyacınız olan malzemeler ise sadece lezzetli bir vanilyalı dondurma ve eşsiz illy espresso!

Daha fazla oku →

LATTE TARİFİ

Gönderim tarihi illy barista

LATTE TARİFİ

Latte İtalyanca “Süt” anlamına gelmektedir. Espresso’nun yaklaşık 5-6 katı kadar sıcak süt ile birleşiminden oluşan Latte isminin hakkını veren bir kahvedir ve bol sütlü kahve içmeyi sevenler için bire birdir. Latte ile Cappuccino arasındaki en büyük fark ise Latte’de sıcak süt oranı fazla, süt köpüğü ince bir tabakadan oluşmakta iken Cappuccino’da sıcak sütü az oranda, süt köpüğü yoğun miktarda olmasıdır. Günümüzde Latte’nin üst köpüğüne yapılan süslemeler Latte Art olarak anılmaktadır, ayrıca çeşitli aromalar katılarak farklı lezzetlerin ortaya çıktığı versiyonlarda oldukça popülerdir. 

Daha fazla oku →

CAPPUCCINO TARİFİ

Gönderim tarihi illy barista

CAPPUCCINO TARİFİ

Cappuccino: köpürtülmüş sütün espresso ile birleşimi! Kahveyi sütsüz içemeyenlerdenseniz köpürtülmüş süt ile yumuşak içime sahip olan cappuccino tam size göre. Latte’ye göre ayırt edici özelliği espresso üzerine eklenen sütün miktarı ve köpürtülmüş süt oranı olan cappuccino tarifini inceleyin.

Daha fazla oku →

AMERICANO TARİFİ

Gönderim tarihi illy barista

AMERICANO TARİFİ

İtalyanlara özgü espresso kahvenin içimini sert bulan Amerikalıların espresso üzerine sıcak su eklenmesini talep etmeleriyle birlikte zamanla Americano (Amerikan tarzı)  adını alan bu kahve çeşidi epressoya sıcak su eklenmesi ile elde edilmektedir. Amerikan tarzı kahve içmek size göreyse Americano tarifini mutlaka inceleyin.

Daha fazla oku →

LUNGO TARİFİ

Gönderim tarihi illy barista

LUNGO TARİFİ

Lungo İtalyanca’da “uzun” anlamına gelmektedir ve Lungo kahve Espressonun uzun içim versiyonudur. Espesso ile Americano arasında sayılacak bu lezzet Espressoyu sert bulan kişiler tarafından tercih edebilir. illy Espresso Lungo nasıl yapılır? merak ediyorsanız Lungo Tarifini inceleyin.

Daha fazla oku →


İlly dünya çapında en çok tercih edilen kahve markası konumundadır; 9 farklı yöreden toplanan kahve çekirdeklerinin her hasat dönemi yeniden düzenlenen oranlar ile karıştırıldığı özel formülü ile her içimde aynı lezzeti sunan benzersiz harmana sahiptir; her fincanda sunduğu deneyim lezzetin ötesinde kültür ve sanatı da bir araya getirerek tüm duyulara hitap eden çok yönlü bir kahve deneyimi sunar.