Lezzetli Bir Frozen Yapmanın En Pratik Tarifi

Gönderim tarihi illy barista

en pratik frozen tarifi

Yaz sona ererken tadını özleyeceğiniz meyvelerle hazırlayabileceğiniz frozen tarifini paylaşıyoruz. Lakin Monin meyve püresi çeşitleri ile frozenı canınız çektiği her an hazırlayabilirsiniz.

İçindekiler:

 1. 45 ml Monin Meyve Püresi
 2. 120ml soğuk su
 3. Buz

Frozen Nasıl Yapılır?

Hazırlanışı:

 1. Servis edilecek bardağı tamamen buzla doldurun,
 2. ¾’ü kadar soğuk su ilave edip blenderın haznesine boşaltın.
 3. 3 pompa (45 ml) Monin meyve püresi ilave edin,
 4. Buzlar tamamen kırılıncaya kadar blenderda karıştırın.
 5. Taze meyvelerle süsleyerek servis edin.

monin le fruit meyve püreleri

Lezzetli Bir Frozen Hazırlamanın Püf Noktaları Nelerdir?

 • Frozen genelde tek bir çeşit meyveyle hazırlansa da farklı meyve çeşitlerini birleştirerek ortaya kendinize özgü benzersiz bir lezzet çıkartabilirsiniz. 
 • Damak tadınıza uygun olarak frozen tarifinde yer alan meyve püresi, soğuk su ve buz oranlarını artırabilir yada azaltabilirsiniz. 
 • Meyve püresini artırmak daha yoğun bir lezzet sunarken buz oranını artırmak kıvamı yoğunlaştıracaktır. Su oranını artırmak ise hem meyve yoğunluğunun hem de kıvamın seyreltilmesini sağlar.
 • Yoğun buz içeriği sayesinde frozen içeceklerinin üstünü süslemek daha kolaydır. Bu avantajı kullanarak içeriğe uygun çeşitli meyve ve baharatları kullanabilirsiniz. 
 • Sade buz yerine meyveleri yada meyve sularını dondurarak frozen tariflerine dahil edebilirsiniz. 

  Bu gönderiyi paylaş  ← Önceki Kayıt Yeni Mesaj →

  İlly dünya çapında en çok tercih edilen kahve markası konumundadır; 9 farklı yöreden toplanan kahve çekirdeklerinin her hasat dönemi yeniden düzenlenen oranlar ile karıştırıldığı özel formülü ile her içimde aynı lezzeti sunan benzersiz harmana sahiptir; her fincanda sunduğu deneyim lezzetin ötesinde kültür ve sanatı da bir araya getirerek tüm duyulara hitap eden çok yönlü bir kahve deneyimi sunar.