Barista Eğitimi

UNIVERSITÀ DEL CAFFÈ - İSTANBUL

Gönderim tarihi illy barista

UNIVERSITÀ DEL CAFFÈ - İSTANBUL

Bugün dünyada 25 farklı ülkede faaliyet gösteren Università del Caffè İstanbul, dünyadaki 14. UDC kahve eğitim merkezi olarak 2009 yılında İstanbul’da açılmıştır.

Daha fazla oku →

UNIVERSITÀ DEL CAFFÈ

Gönderim tarihi illy barista

UNIVERSITÀ DEL CAFFÈ

Zengin kahve kültürünü ve bilgisini paylaşmak illy için Universite del Caffe‘yi (UDC) açmadaki en büyük ilhamdı. Bu ilham ile yola çıkan illy, önce 1999 yılında İtalya’nın Napoli şehrinde UDC’yi açtı. Daha sonra 2002 yılında Trieste’ye taşınan UDC, bugün dünya genelinde 20’den fazla dalda ders veren, kahve özelindeki tüm araştırmaları yakından takip eden ve kahvenin çekirdekten fincana tüm yolculuğunu büyük bir tutku ile takip eden bir enstitüdür.

Daha fazla oku →

İlly dünya çapında en çok tercih edilen kahve markası konumundadır; 9 farklı yöreden toplanan kahve çekirdeklerinin her hasat dönemi yeniden düzenlenen oranlar ile karıştırıldığı özel formülü ile her içimde aynı lezzeti sunan benzersiz harmana sahiptir; her fincanda sunduğu deneyim lezzetin ötesinde kültür ve sanatı da bir araya getirerek tüm duyulara hitap eden çok yönlü bir kahve deneyimi sunar.